
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage | 5 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 40 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 1 MHz |
| Operating Supply Voltage | 13 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 800 mW |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Power Dissipation | 800 mW |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 500 mV/µs |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Input Bias Current | 45 nA |
| Max Supply Current | 1.2 mA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 13 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 50 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Amplifier Type | Low Power Amplifiers |
Stock: 11287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95752
Ext.Price$0.95752
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95752 | $0.95752 |
| 10 | $0.70104 | $7.01040 |
| 25 | $0.56426 | $14.10650 |
| 50 | $0.54700 | $27.35000 |
| 100 | $0.53026 | $53.02600 |
| 300 | $0.51404 | $154.21200 |
| 500 | $0.49831 | $249.15500 |
| 1000 | $0.48306 | $483.06000 |
| 3000 | $0.46828 | $1404.84000 |
| 5000 | $0.45397 | $2269.85000 |
